Notulen buscombi brainstormavond
N O T U L E N van de brainstormsessie van de S.C.S. Kern van Cambuur (KVC) inzake de Combiregeling, gehouden op 08 oktober 2009 om 20.00 uur in de kantine ’t Hert.
Aanwezig: Enkele bestuurders KVC en groep supporters
Notulen en voorzitter: Roelof Herder en Cees Jansma
1. Opening
Cees opent de vergadering om 20.00 uur en heet de aanwezigen welkom.
2. Aanleiding
Al sinds jaar en dag is de combiregeling één van de grootste frustraties van de voetbalsupporters en ondanks beloften vanuit BVO (juridische toetsing en goedkoper maken) en politiek (tijdens de forumavond van afgelopen seizoen waar Ferd Crone oa te gast was) zien we geen veranderingen en kampen we zelfs met nog meer Buscombi’s dan voorheen.
Ook is de uitvoering van de buscombiregeling in de ogen van de meeste supporters eentje die sterk te wensen over laat. Er zijn te vaak verschillen in wat wel en wat niet is toegestaan en de uitvoering van bijvoorbeeld stops onder weg.
Dit alles heeft als gevolg dat er in toenemende mate gemor is onder de supporters en de roep om actie groter is geworden. Inmiddels is er al een spontane sit down actie uitgevoerd voorafgaand aan de buscombi naar Volendam (24-09-2009).
Reden voor de KVC om het voortouw te nemen om te proberen vooruitgang te boeken op dit onderwerp door een brainstormsessie te organiseren.
3. Doel van deze brainstormsessie
Doel is om een commissie te vormen die de combiproblematiek gaat uitwerken op de punten:
- Hoe de buscombi aantrekkelijker te maken (goedkoper en meer in de lijn met de wensen van de meereizende supporters)
- Welke mogelijke acties kunnen er ondernomen worden tegen onzinnig opgelegde buscombi’s
Doel van de commissie is zeker niet te gaan vechten tegen windmolens.
Er zijn voorbeelden genoeg te vinden op internet dat dit kansloze missies zijn (verloren rechtszaken, nog meer opgelegde combi’s, nog hogere kosten voor beveiliging en nog meer onduidelijkheid).
Na een korte discussie en het delen van diverse documenten en in het bijzonder het incidenten en wanordelijkheden document van de KNVB n.a.v. de autocombi naar Den Bosch in seizoen 2008/2009. Uit dit document werd het verschil van beleving van onze kant en die van de KNVB duidelijk wat we moeten verstaan onder windmolens. Wij hebben deze wedstrijd namelijk ervaren als top en zonder onregelmatigheden terwijl de KNVB toch tot minimaal 4 onregelmatigheden kwam. Namelijk onjuiste aanrij route, overmatig drankgebruik, niet snel genoeg van het parkeerterrein naar uitvak en Den Bosch supporters die de confrontatie zochten. Gevolg, nu een buscombi en met de handtekening van de verantwoordelijken van beide BVO’s onder dat document is beïnvloeding vanuit de supportes(vereniging) een op voorhand verloren missie.
Tevens kan uit de jaarverslagen (http://www.civ-voetbal.com) van het bevoegd orgaan van de KNVB, het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme (CIV) opgemaakt worden dat de Cambuursupporters nu niet direct bekent staan als het braafste jongetje uit de klas. Documentatie die dankbaar gebruikt wordt door de Lokale Driehoek van de ontvangende BVO om naar het machtsmiddel van de buscombi te grijpen. Kans van een geslaagd protest is daarmee op voorhand uitgesloten.
Dit hoeft niet te betekenen dat we moeten berusten in het combi-fenomeen maar met sterke argumenten moeten komen en in breder verband (meerdere supportersverenigingen van diverse BVO’s) hierin stappen moeten gaan ondernemen.
VZ: De KVC heeft bestuurlijk besloten daarin als supportersvereniging niet de kar te willen trekken. De afgelopen jaren zijn daar teveel mislukte pogingen voor ondernomen.
4. Wie bepaalt de mate van Combi.
De lokale driehoek (zeg maar de burgemeester) van de ontvangende BVO bepaald of er en welke combi er voor de bezoekerende supporters van kracht is. Vaak wordt de politie van Leeuwarden om advies gevraagd, waarin deze zal verwijzen naar de eerder genoemde CIV-rapportage. Als er een combi-regeling is opgelegd dient de BVO van de bezoekende club deze verplicht te organiseren. Inmiddels zijn er diverse varianten voor combiregelingen, zoals:
- De treincombi
- De buscombi
- De autocombi
- Een combinatie van autocombi en buscombi.
Het beleid daarbij is gebaseerd op de Standaardvoorwaarden KNVB, gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissementsrechtbank te Utrecht, onder nummer 181/2002 (op internet o.a. te vinden: http://www.ga-eagles.nl/upload/standaardvoorwaarden_knvb.pdf).
De aanwezigen discussiëren enige tijd over de rol van de politie en de rol van de manager Stadion en Veiligheidszaken van de BVO Cambuur waarna de conclusie rest dat vanuit die hoek weinig steun komt indien er onduidelijke stadionverboden worden opgelegd.
5. De losse ideeën vanuit het overleg
Hierna losse ideeën die voor de te vormen commissie al een bron van inspiratie moet zijn om aan de slag te kunnen:
- Bij diverse BVO’s zijn de reglementen beschreven (op internet te vinden) over het hoe en wat m.b.t. de uitvoering van de combiregeling voor betreffende BVO. Daarin zitten grote verschillen. Bij de ene BVO mag en kan meer dan bij de andere:
- Kosten reductie door gebruik te maken van meer eigen mensen/stewards (ook supporters met autoriteit en draagvlak) en daarmee direct inzet van begeleiders met meer affiniteit met de achterban
- Onderzoeken hoe de kosten per bus terug gedrongen kunnen worden (is er een offerte traject)
- Hoe is het roken onderweg beter in te regelen (meer stops)
- Welke mogelijkheden zijn er om op de heenreis beperkt een biertje te kunnen drinken (in de KNVB standaardvoorwaarden is alleen sprake van drooglegging bij categorie C-wedstrijden)
- Hoe is bij grote belangstelling de busindeling in ieders belang te managen (gezinnen bij gezinnen en de rokers bij de rokers etc)
- Hoe kan de KVC financieel bijspringen als de BVO gebruik blijft maken van te dure stewards
- Is het mogelijk om bij een onduidelijke opgelegde combi een demonstratie op dezelfde dag aan te vragen in betreffende gemeente
- Is de zogeheten “uitkaart” ook een optie die bij ons van toegevoegde waarde kan zijn
De rol van de commissie is onderzoek te doen naar de huidige regels van de BVO Cambuur inzake de combi en te onderzoeken op welke punten deze te verbeteren zijn.
Tevens de door de supporters ingebrachte wensen en onderwerpen te behandelen en te toetsen op haalbaarheid en daarop middels verslaglegging de voortgang van te communiceren.
Daarnaast is het de taak van de commissie te onderzoeken en uit te werken hoe er en op welke punten actie met andere BVO’s ingang gezet kan worden om onjuist of oneigenlijk gebruik van de combiregeling in de publiciteit te brengen.
Tijdens het overleg is de samenstelling van de commissie besloten en deze zal bestaan uit 5 leden waaronder 2 bestuursleden van de KVC. Om niet direct onnodige druk te krijgen op betreffende commissieleden worden in dit verslag vooralsnog de alleen de namen van de 2 bestuurders van de KVC opgenomen en dat zijn Roelof Herder en Cees Jansma. Ideeën en onderwerpen kunnen per e-mail ingediend worden bij info@kernvancambuur.nl met als onderwerp: combi.
De aanwezigen konden zich verder vinden in de brede mix van de samenstelling.
7. Rol KVC
Naast het zitting nemen in de commissie van 2 bestuursleden is de rol van de KVC:
- Het bieden van facilitaire ondersteuning (vergaderruimte, etc)
- Het verstrekken en uitvragen van benodigde kennis
- Afstemming (actiepunten) met BVO en Politie
- Waarnodig verstrekken van financiële middelen die voor een goede voortgang van werkzaamheden van de commissie noodzakelijk zijn of bij de uitvoering van de aanpak verreist zijn.
Tijdens de rondvraag komen nog een aantal cases m.b.t. stadionverboden aan de orde en daarbij kwamen geen andere of nieuwe feiten aan de orde die niet al in behandeling zijn van de Commissie stadionverboden Cambuur.
9. Sluiting
Cees sluit na een prettige en open verlopen sessie de vergadering om 22.30 uur.
De volgende vergadering voor de aangestelde commissie leden zal nader worden vastgesteld en verslag van dat overleg zal eveneens geplaatst worden op de site van de KVC: http://www.kernvancambuur.nl
Eventuele aandachtspunten of ideeën kunnen per e-mail (onderwerp: combi) verzonden worden naar info@kernvancambuur.nl
HEADLINES
- 24-08-2010 Forumavond 13 september 20...
- 23-08-2010 Voetbalveiligheid seizoen ...
- 18-08-2010 Afspraken alcoholverbod Ca...
- 18-08-2010 Beleidsnotitie Gemeente Le...
- 26-05-2010 BVO-KVC overleg maandag 1...
- 04-05-2010 Overleg Management SC Cam...
- 20-04-2010 Boek de slapende reus ontw...
- 07-04-2010 Collectes thuiswedstrijden...
- 15-02-2010 BVO-KVC overleg 18 januari...
- 23-12-2009 Donateurbijdrage en de daa...
- 01-12-2009 Verslag commissie combi 29...
- 27-11-2009 Noodbevel in Zwolle
- 23-11-2009 De uitwedstrijd tegen FC Z...
- 23-11-2009 FC Zwolle - SC Cambuur liv...
- 22-11-2009 Supportersfeest 2009 in be...
- 03-11-2009 Stadionverbodenbeleid BVO
- 27-10-2009 AGOVV - Cambuur live op gr...
![]()
<< vorige | volgende >>

